увязнення

Слідчі СБУ отримали неспростовні докази причетності зловмисника до створення терористичної групи з метою вчинення терористичних актів. Встановлено, що він діяв за завданням та з чіткою координацією з території рф для дестабілізації суспільно-політичної ситуації на півдні країни. Про це повідомляє Управління СБ України в Одеській області, передає Бессарабія.UA.

Організатор терористичної групи, перебуваючи на тимчасово окупованій території України, ретельно спланував низку терактів, а для їх реалізації завербував радикально налаштованих мешканців Одеси. Серед об’єктів, обраних терористами, були адміністративні об’єкти, будівлі правоохоронних органів та пенітенціарної служби України на території м. Херсон та Херсонської області.

З метою недопущення настання шкоди життю та здоров’ю людей та інших тяжких наслідків, у лютому 2016 року співробітниками СБ України припинено протиправні наміри зловмисників шляхом блокування спроби придбати зброю, боєприпаси та вибухові речовини для підготовки дій провокаційно-насильницького характеру.

У терористів було вилучено протипіхотні осколкові міни, реактивні протитанкові та ручні гранати, малогабаритний реактивний вогнемет, пістолет та вибухівку загальною вагою 2,7 кілограма. У затриманих також виявлено електродетонатори для саморобних вибухових пристроїв. Наразі всіх трьох виконавців засуджено до реальних термінів ув’язнення.

У зв’язку з тим, що організатор терористичної групи переховується від слідства на тимчасово окупованій території України, справу щодо його звинувачення було розглянуто у спеціальному судовому провадженні.

Приморський районний суд Одеси визнав зловмисника винним за ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Початок строку відбування покарання засудженому обчислюватимуть з дати його затримання та реального виконання покарання.

Досудове розслідування здійснювалося під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.