умовний вирок

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області ухвалив обвинувальний вирок стосовно уродженця села Мирне Вилківської міської громади Ізмаїльського району Одеської області за заподіяння знайомому умисного тяжкого тілесного ушкодження. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на вирок суду, який оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Подія, про яку йдеться у вироку, відбулася вночі 25 травня 2018 року. Обвинувачений, будучи обуреним на образу неповнолітнього приятеля, з яким він був знайомим до пригоди майже сім років та знаходився у конфлікті через дівчинку, вирішив у черговій раз з’ясувати взаємини з кривдником.

Молоді люди зустрілись ввечері 24.05.2018 у селі Ліски й між ними, на ґрунті неприязних відносин, виникла сварка, яка надалі переросла у бійку. В ході кулачної баталії старший за віком чоловік дістав з кишені своєї куртки розкладний ніж і двічі вдарив їм молодого суперника у живіт, після чого розмахував ножем перед обличчям неповнолітнього та висловлював погрози фізичною розправою.

Заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення надав батько неповнолітнього потерпілого. У той час його сина було поміщено на лікування у стаціонарне відділення Кілійської центральної районної лікарні.

Відповідно до висновку судово-медичного експерта, у результаті умисних протиправних дій потерпілому спричинені два колото-різаних поранення верхнього відділу живота, які обидва проникли у черевну порожнину з пошкодженням тощої кишки, наскрізного пошкодження передньої та задньої стінок шлунку, субсерозного пошкодження дванадцятипалої кишки, субсерозного пошкодження жовчного міхура, пошкодження правої долі печінки, котрі є небезпечними для життя тілесними ушкодженнями та належать до категорії тяжких.

Санкція ч. 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Ізмаїльський міськрайсуд ухвалив вирок від 13.09.2022, яким визнав зловмисника винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України й призначив йому покарання у вигляді п`яти років позбавлення волі.

Разом з тим, суд звільнив  засудженого  від відбування реального покарання з випробувальним строком на два роки.

На вирок може бути подана апеляція до Одеського апеляційного суду впродовж 30 діб з моменту його проголошення.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.