цькування на роботі

1 грудня Верховна Рада ухвалила у цілому Закон, яким встановлюється адміністративна відповідальність за мобінг (цькування та приниження співробітників на робочому місці). Про це повідомляє LIGA ZAKON  передає Бессарабія.UA.

«Це вже другий закон в питанні мобінгу: першим  № 5748 ми ввели до українського законодавства поняття мобінг, другим – запровадили покарання. Адміністративну відповідальність за це правопорушення має встановити саме окремий законопроєкт. Без цього не можна було вносити зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тож тепер буде окрема стаття за такі діяння», – зазначила народна депутатка Юлія Гришина.

Згідно з законопроєктом вчинення мобінгу (цькування) тягне за собою накладення штрафу від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-2550 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

За діяння, вчинене групою осіб або повторно протягом року передбачється накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Прогнозується, що реалізація цього Закону сприятиме забезпеченню захисту учасників трудових відносин від різних форм мобінгу.