предмети старовини

У пункті пропуска «Маяки-Удобне-Паланка» Одеської області встановлено іноземця, який намагався вивезти за межі України предмети старовини з порушенням правил їх переміщення через митний кордон. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Одеську митницю.

Громадянин прямував до Молдови рейсовим автобусом. Під час митного огляду транспортного засобу та багажу пасажирів в його валізі митниками спільно з прикордонниками виявлено предмети, переміщення яких через митний кордон України потребує відповідних дозволів.

Серед особистих речей іноземця без ознак приховування від митного контролю знаходилися:

– 64 франки Республіки Франції, карбовані у період з 1941 по 1959 рік;

– упаковка з 50-ма набоями, з написом на кожному «WALTER 9 mm» німецького виробництва;

– два ножі у чохлах виробництва США, зовні схожі на мисливські, що можуть відноситися до холодної зброї.

Відносно правопорушника складено протокол про порушення митних правил за ознаками частини 3 статті 471 (недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами) Митного кодексу України. Її санкція передбачає накладення штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких товарів або без такої.

Виявлені предмети вилучено, та спрямовано на експертне дослідження. Після надходження висновку експертів, матеріали про порушення митних правил буде скеровано до суду для прийняття остаточного рішення по справі.