Керівництво  одного з митних постів Одеської митниці та відділу прикордонної служби одного з прикордонних загонів Південного РУ ДПСУ систематично вимагали та отримували гроші від паломників одного із напрямів юдейської течії, які відвідують релігійні місця в Україні. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на СБУ.

Схема була доволі простою, але стала актуальною після повномасштабного військового вторгнення рф та закриття повітряного простору України для цивільних перевезень.

Посадовці контрольно-пропускного пункту умисно і безпідставно затягували проходження іноземцями митного та прикордонного контролю під час їх виїзду до Молдови: «ретельно» перевіряли документи, особисті речі, транспортні засоби тощо.

У такий спосіб зловмисники примушували до сплати хабарів, усвідомлюючи що затримка на кордоні призведе до запізнення на літак.

Вартість безперешкодного перетину кордону  одного транспортного засобу сктановила від 150 до 500 доларів США.

Оперативники спецслужби задокументували декілька епізодів протиправної діяльності.

Співробітники СБУ затримали одного з організаторів схеми – старшого зміни головного державного інспектора Управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Одеської митниці після отримання чергового хабара. У фігуранта виявлено значну суму готівки у різній валюті.

Для отримання доказів протиправної діяльності правоохоронці провели ряд обшуків в службових приміщеннях митного посту та відділу прикордонної служби, а також за місцями проживання фігурантів провадження.

Наразі вирішується питання щодо затримання інших фігурантів за ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та подальше повідомлення про підозри за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення всіх учасників корупційної схеми.