ртуть

Правоохоронцями завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя Одещини, якій намагався продати високотоксичну хімічну речовину – металеву ртуть. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на пресслужбу Одеської обласної прокуратури.

75-річного ділка – мешканця Таїровської селищної громади Одеської області затримали у жовтні 2022 року під час продажу ртуті за 60 тис дол США. Про обставини події Бессарабія.UA розповідала раніше.

Слідством встановлено, що чоловік зберігав ртуть за місцем проживання та підшукував покупця серед знайомих, а також мешканців південних регіонів України за ціною 1000 дол США за 1 кг.

Результатами проведеного в рамках кримінального провадження експертного дослідження підтверджено, що у вилучених у фігуранта двох металевих колбах та одній скляній пляшці знаходилася отруйна речовина – «ртуть металева».

Дії літнього правопорушника кваліфіковано за ч. 4 ст. 321 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.