мерія обиски

Детективами Національного антикорупційного бюро України за процесуального керівництва прокурорів САП викрито злочину організацію, яка взяла під контроль Одеську міську раду та бюджет міста. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, передає Бессарабія.UA.

Сьогодні, 05 грудня, затримали трьох осіб за підозрою у створенні злочинної організації, яка контролювала посадовців Одеської міської ради, та вчиненні інших корупційних злочинів. Попередня правова кваліфікація за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Як зазначено в офіційній інформації САП, з осені 2021 року учасники злочинної організації контролювали питання забудови в Одесі, розпорядження коштами місцевого бюджету, а також діяльність комунальних підприємств та їхню взаємодію з приватним сектором ринку.

Фактично злочинна організація тримала під контролем усі значні бюджетні витрати Одеси та погоджувала основні питання порядку денного сесій Одеської міської ради. Для реалізації злочинних дій особи налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради, які й забезпечували ухвалення потрібних рішень органом місцевого самоврядування.

На сьогодні викрито двох організаторів злочинної схеми та їхню довірену особу. Наразі встановлюються інші причетні до діяльності цієї злочинної організації.

За даними «Думской» серед затриманих осіб  – великий бізнесмен Борис Кауфман і його бізнес-партнер Олександр Грановський, яким належить одеський аеропорт і низка готелів.

Крім того, як стало відомо «Думской» з власних джерел, у мерії Одеси відбуваються обшуки. Правоохоронці вилучають документи в юридичному та фінансовому департаментах, а також у кабінетах міського голови Геннадія Труханова та його заступників.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.