Основу цих підрозділів будуть складати діючі поліцейські, прикордонники, нацгвардійці. Однак вступити добровольцем у таку бригаду зможе кожен охочий. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Одеський прикордонний загін.
Як розповів виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Ігор Клименко, такі штурмові бригади націлені саме на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України.
«Рішення створити штурмові бригади було прийнято нашими працівниками, які мають достатньо люті, щоб бити ворога. Багато наших військовослужбовців, які боронили й боронять нашу країну, вийшли з ініціативою набрати людей у такі підрозділи. Ми вже почали формувати такі підрозділи, які націлені на те, щоб звільнити наші території та стати на міжнародно визнані кордони. Це наша найближча мета», – сказав Ігор Клименко.
Відомо, що навчання бійців бригад триватиме кілька місяців: спочатку індивідуальне, потім – у складі підрозділу, і коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.
Відмітимо, що серед підрозділів, які формуються для наступу, буде 15-й мобільний прикордонний загін «Сталевий кордон», очолити який зголосився Герой України, захисник Маріуполя полковник Валерій Падитель. Основу загону складуть досвідчені бійці та командири, які у складі прикордонних підрозділів гідно проявили себе у боях – першими зустріли ворога на кордоні, боронили «Азовсталь», знаходилися на лінії оборони на Лиманському, Бахмутському напрямках.
Для комплектування підрозділу Держприкордонслужба запрошує мотивованих добровольців, яким вже несила дивитися, як загарбники, втративши ініціативу на полі бою, обстрілюють мирні міста, житлові будинки, об’єкти енергетики.
Окремо варто зазначити, що добровольцю, який вступить до лав підрозділу, надається зброя, обмундирування, навчання та можливість утилізувати ворога, а також достойне грошове забезпечення, безкоштовне лікування та пільги, передбачені для військовослужбовців та учасників бойових дій.
Людина, яка хоче приєднатися до «Гвардії наступу», може подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, що комплектуються. На сайті можна обрати окрему бригаду, в якій хоче служити людина: бригада Нацполіції «Лють», бригада Держприкордонслужби «Сталевий кордон» чи шість бригад Нацгвардії.
Також є телефон гарячої лінії 080 010 00 20, за яким можна проконсультуватися та отримати інформацію, куди саме має прийти доброволець. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг.