Лиманский ліцей землі

Лиманському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ» (Лиманський ліцей) Лиманської сільради повернуто земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 80 га вартістю понад 15 млн гривень. Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура, передає Бессарабія.UA.

Лиманському ліцею вказану землю передали у постійне користування для дослідних і навчальних цілей та ведення підсобного сільського господарства.

Освітнім закладом було укладено два ідентичні договори про спільну обробку землі з фермерським господарством та фізичною особою підприємцем строком на 4 та 7 років відповідно, умовно поділивши ділянку на дві частини по 40 га.

Відповідно до умов укладених договорів ліцей передав у користування суб’єктам підприємницької діяльності землю, за що вони мали оплатити частиною вирощеного врожаю.

Проте прокуратурою доведено у суді, що зазначені договори насправді є уявними угодами та містять всі ознаки договору оренди землі та не передбачають будь-якої спільної діяльності з боку навчального закладу, окрім отримання орендної плати.

Суд погодився з доводами прокуратури про те, що освітній заклад не мав повноважень приймати рішення щодо розпорядження землею, яка знаходиться у державній власності та перебуває лише в користуванні навчально-виховного комплексу, а суб’єкти господарювання мали намір приховати справжні правовідносини та уникнути передбаченої законом процедури для отримання землі в оренду.