путін ордер на арешт

Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п’ятницю видала ордер на арешт президента росії володимира путіна у зв’язку із ситуацією в Україні. Про це йдеться в пресрелізі МКС, який є в розпорядженні “Європейської правди”.

Як повідомила пресслужба суду, 17 березня 2023 року Палата досудового провадження II Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт путіна та марії олексіївни львової-бєлової, яка є уповноваженою президента рф з прав дитини.

Путіна та львову-бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до російської федерації, що відбувалось щонайменше з 24 лютого 2022 року.

“Палата досудового провадження ІІ на підставі клопотань Прокуратури від 22 лютого 2023 року постановила, що існують достатні підстави вважати, що кожен з підозрюваних несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих районів України до російської федерації, що завдало шкоди українським дітям”, – підкреслюють у повідомленні.

Палата зазначає, що вважає ордери на арешт таємними “з метою захисту потерпілих і свідків, а також з метою забезпечення розслідування”.

“Однак, беручи до уваги, що поведінка, про яку йдеться в цій ситуації, ймовірно, триває, і що проінформованість громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя – уповноважити Секретаріат оприлюднити наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видані ордери, і міри відповідальності, встановлені Палатою”, – оголосив виконувач обов’язків президента МКС Пйотр Гофманський.

Вищезазначені ордери на арешт були видані на підставі клопотань, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року.

Напередодні повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд готується відкрити дві справи про воєнні злочини рф в Україні: у зв’язку з викраденнями українських дітей та навмисними атаками росії проти цивільної інфраструктури України.

Ці справи представлять перші міжнародні звинувачення після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Прессекретар Міністерства закордонних справ рф марія захарова заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду для росії “не мають жодного значення, зокрема з правового погляду”.

За її словами, росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов’язань за ним не несе: “З цим органом росія не співпрацює, а можливі “рецепти” на арешт, що виходять із Міжнародного суду, будуть для нас юридично нікчемними”.

Нагадаємо:

  • У жовтні минулого року уповноважена при президенті рф з прав дитини марія львова-бєлова повідомила путіну, що “всиновила” викрадену з Маріуполя дитину.  За її словами, лише станом на жовтень до рф вивезли до 2 тис. дітей-сиріт із соціальних закладів, а 350 дітей з Донбасу вже “прилаштовані” у прийомні родини у 16 регіонах рф.
  • Українська сторона зафіксувала депортацію 16 221 дитини.