митники

Службою безпеки України здійснюється розслідування фактів протиправного переміщення через державний кордон великого обсягу готівкових коштів. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на пресслужбу СБУ.

Зокрема, як повідомляє офіційний правоохоронний орган, іде збір доказової бази щодо незаконного вивезення з України 28 млн доларів США та 1,3 млн євро.

За інформацією, яку отримано у процесі розслідування, готівка у вказаному розмірі була упакована у валізи та переміщена за один раз через «зелений коридор» пункту пропуску Закарпатської митниці.

Разом з тим, чинне законодавство України передбачає можливість вивозу через «зелений коридор» (без декларування) не більш 10 тисяч доларів США за раз.

Крім того, співпрацівники митної служби не мають права випустити з території України автомобіль без його попереднього огляду. У випадку виявлення незадекларованої суми коштів, вони підлягають вилученню.

Правоохоронцями проведено низку обшуків на митному посту «Лужанка» Закарпатської митниці та за місцем мешкання фігурантів кримінального провадження, розпочатого за ознаками ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

На даний час в межах кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення про підозру, вживаються заходи для збору доказової бази, встановлення та притягнення до відповідальності усіх причетних осіб.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.