
Чоловік вирішив виготовити тимчасове посвідчення військовозобов`язаного та довідку військово-лікарської комісії на своє ім`я, всупереч установленому законом порядку, з метою їх подальшого використання для перетину державного кордону України. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.
Він підшукав відповідні бланки у мережі Інтернет та, використовуючи знакодруківний пристрій зі струменевим способом друку, наніс на них свої анкетні дані, реквізити документа, а також інші відомості щодо непридатності його до військової служби з виключенням з військового обліку.
13 січня поточного року “винахідливий” військовозобов’язаний прибув у пункт пропуску «Маяки-Удобне-Паланка», який розташований на 49 км автодороги «Одеса-Рені», де під час проходження паспортного контролю надав співпрацівнику прикордонної служби свідомо підроблені документи, а саме: тимчасове посвідчення військовозобов`язаного, датоване 09.01.2023 року, та довідку ВЛК від 26.12.2022 року №205/о, в яких міститься інформація щодо непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку їхнього пред’явника.
Вартові кордону одразу ж виявили ознаки підробки документів та передали інформацію про це до поліції.
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області на початку цього тижня ухвалив вирок, яким визнав чоловіка винуватим у підробленні офіційних документів та використанні свідомо підроблених документів, призначив йому покарання у виді 1 року 6 місяців обмеження волі. Одночасно суд звільнив засудженого від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк в 1 рік.
Крім того, суд зобов’язав засудженого періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти цей орган з питань про зміну місця проживання чи роботи, та стягнув з нього на користь держави судові витрати за проведення судової технічної експертизи в сумі 1 510 гривні 24 копійки.


