Ремонтні роботи каналізаційних мереж проводилися у рамках спільного міжнародного проєкту. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ГУНП.

Слідчі слідчого управління обласної поліції спільно з оперативниками управління стратегічних розслідувань в Одеській області викрили злочинну «схему» розкрадання коштів.

Правоохоронці встановили, що організував «схему» керівник комунального підприємства, а в якості співорганізатора залучив керівника підрядної організації. Серед виконавців – головні інженери та бухгалтери.

У рамках спільної міжнародної програми виділялися кошти на проведення робіт з реконструкції каналізаційних мереж з влаштуванням резервного трубопроводу у південній та південно-східній частинах м. Ізмаїл.

З метою привласнення коштів зловмисники вносили до актів приймання виконаних робіт та проєктно-кошторисної документації невірогідні відомості щодо вартості та обсягу робіт. В наслідок чого зловмисники привласнили 3,5 млн грн.

На підставі отриманих доказів шістьом фігурантам було повідомлено про підозри. Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт за погодженням з Одеською обласною прокуратурою скеровано до суду. В залежності від участі обвинувачених у «схемі» їм інкримінують вчинення злочинів, передбачених:

– ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);

– ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);

– ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

За скоєне може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.