Прокурори Ізмаїльської обласної прокуратури скерували до суду 2 обвинувальних акти стосовно мешканців Ізмаїла за фактами розміщення та поширення матеріалів, які містять виправдовування та заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікацію її учасників (ч. 2 ст. 436-2 КК України). Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Одеську обласну прокуратуру.

Слідством встановлено, що жінка, працівник медичної галузі, записала та поширила у соціальній мережі «Інстаграм» відеоматеріал, який публічно виправдовував та заперечував збройну агресію та воєнні злочини окупантів в Україні. В оприлюдненому відео міститься заперечення тимчасової окупації частини українських територій та глорифікація російських загарбників. Цей пост набув суспільного резонансу та викликав хвилю обурення.

Своєю чергою, її батько, теж лікар з величезним стажем, з початку повномасштабного вторгнення ворога в Україну, незважаючи на систематичні обстріли Одещини окупантами, поширював матеріали у російській соціальній мережі «Одноклассники», які також виправдовували дії агресора, принижували національну честь і гідність українського народу, вихваляли та звеличували російських загарбників.

Прихильників воєнної агресії рф викрито за матеріалами співробітників УСБУ в Одеській області. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області.

За цей злочин Законом передбачено до 5 років позбавлення волі.