сбу зернова угода

Один зі зловмисників з осені 2022 року по 21 березня 2023 року перебував у місті Ізмаїл.  За цей час він вимагав та одержав неправомірну вигоду для себе в розмірі 12 200 доларів США. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на СБУ.

Служба безпеки ліквідувала корупційну схему у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області. Учасники оборудки вимагали гроші з представників компаній, які експортують українську агропродукцію у межах «зернової угоди». За хабарі вони «гарантували» зернотрейдерам безперешкодне отримання фітосанітарних сертифікатів відповідності їхньої продукції. У разі відмови давати хабаря, зловмисники погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури.

Встановлено, що за кожну тонну експортованої продукції учасники схеми вимагали 40 американських центів.

Правоохоронці задокументували два епізоди отримання майже 400 тис. у гривневому еквіваленті посередником, якого посадовці залучили для передачі хабарів. Відомо, що він майже рік проживав у місті Ізмаїл, де і займався торгівлею сертифікатами.

Правоохоронці затримали посередника під час одержання частини неправомірної вигоди в сумі 2 500 доларів США.

Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом). За клопотанням обвинувачення підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 993 080 грн.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.