рабство у Франції

Злочинне угруповання, учасники якого діяли на території Одеської області, шляхом обману вербували та переміщували людей до Республіки Франція з метою подальшої експлуатації. За результатами спецоперації, проведеної правоохоронними органами України та Франції, викрито 25 правопорушників. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ГУНП в Одеській області.

На слід організованої злочинної групи правоохоронці вийшли у 2021 році.

Поліцейські встановили, що зловмисники за попередньою змовою між собою в період з січня 2019 року до квітня 2021 року в різних містах Одеської області відшукували людей в уразливому стані, які за збігом тяжких життєвих обставин не могли повною мірою усвідомлювати свої дії. Спільники пропонували громадянам отримати гроші за поїздку до Франції, не розкриваючи дійсних намірів такої поїздки та не зазначаючи, які саме дії їм необхідно буде здійснювати за надані їм кошти.

Надалі правопорушники, використовуючи підневільний стан потерпілих, які не могли самостійно поїхати з чужої країни, бо не володіли мовою і не мали грошей,  доставляли їх до міста Мелен. Там змушували під вигаданою легендою просити статус біженців та щомісячну грошову допомогу, яку відбирали.

Загалом з однієї завербованої людини зловмисники отримували близько тисячі євро чистого прибутку. За півтора року протиправної діяльності вони вивезли з Одеської області за кордон і провернули махінації з сотнями громадян.

Для затримання членів злочинного угруповання правоохоронні органи України та Франції провели спільну масштабну операцію.

На теренах України викрито 16 осіб, яким висунуто звинувачення у вербуванні та переміщенні громадян з метою експлуатації у Франції, вчинених організованою групою – за ч. 2 та ч. 3 ст. 149 Кримінального кодексу України. Відповідно до українського законодавства їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Ще 9 громадян України були затримані на території Франції. Їх тамтешні правоохоронні органи також притягнули до кримінальної відповідальності за підозрою в організації шахрайської схеми отримання бюджетних грошових коштів країни, шляхом фіктивного оформлення статусу біженців.