хакери

Російську хакерську атаку на електронні системи житлової інфраструктури у одному із прикордонних регіонів України нейтралізовано. Про це повідомляє Служба безпеки України, передає Бессарабія.UA.

Через Wi-Fi мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно підключитись до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо. Таким чином вони планували мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті.

Також їх цікавили відомості щодо адрес проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки.

За оперативними даними, до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам рф хакерське угруповання з росії, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів.

СБУ попереджає, що такі атаки ворога можуть траплятися і в майбутньому, тому закликає громадян бути уважними, більше уваги приділяти захищеності своїх комп’ютерних мереж, використовувати для цього складні паролі і періодично їх змінювати.

Як повідомляють у державному правоохоронному органі, наразі вирішується питання щодо внесення відомостей за даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України.

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.