УДП кримінал

Минулого року керівництво УДП ініціювало справу проти екскерівника угорських дочірніх компаній «ТРАНСХОЛД» і «ТРАНСШИП» Костянтина Костюченка, який своїми діями завдав підприємству шкоди на 170 тисяч євро. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на УДП.

Костюченко був призначений на посаду 31 травня 2021 року екскерівником УДП Павлом Яценком, з яким його пов’язують давні зв’язки. За рік свого «правління» він брав участь у схемах, які ледь не довели підприємство до банкрутства.

Крім того, він був учасником схеми з передачею на користь компанії «ТРАНСШИП» 91 баржі за 1 євро з метою доведення УДП до банкрутства, відчуження флоту на підставі штучно створеної заборгованості.

20-21 липня 2022 року новому керівництву УДП вдалося провести загальні збори «ТРАНСХОЛД» і «ТРАНСШИП», під час яких Костюченко був звільнений за зловживання та грубі порушення у роботі. Однак пізніше стало відомо, що за тиждень до зборів Костюченко звільнив себе сам, а при звільненні виплатив собі 100 тис. євро компенсації.

Для отримання необхідних для компенсації коштів він без згоди УДП віддав на рахунок «ТРАНСШИПУ» чотири судна, які належать Дунайському пароплавству, у п’ятирічний бербоут-чартер.

Адвокати УДП подали заяву про злочини Костюченка у слідчі органи Угорщини. На Костюченка відкрили кримінальну справу за шахрайство та навмисне розкрадання коштів підприємства.

Зараз УДП проводить перемовини щодо повернення барж або збільшення ставок до ринкового рівня.

Крім того, підприємство займається розслідуванням інших фактів завдання шкоди УДП за часів керівництва Яценка. Всі знайдені матеріали та докази будуть передані в українські та іноземні правоохоронні органи, а винних притягнуть до відповідальності.