суд

Двоє жителів Кілійської територіальної громади Ізмаїльського району  за незаконне проникнення до чужого житла отримали покарання. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

У вечірній час 22 грудня минулого року чоловіки прогулювалися вулицями населеного пункту. Проходячи поряд із занедбаним будинком, вони вирішили зайти до нього погрітися та заночувати, оскільки один із них був легко одягнений і замерз, а також за причиною сварки з батьками не хотів повертатися додому.

«Непрохані гості» через паркан проникли на територію подвір`я домоволодіння та через незачинені на замок двері потрапили до будинку, де розмістились на ліжках, що були в його кімнатах.

Вранці наступного дня перед будинком стояв автомобіль з поліцейськими, яких викликав пильний і уважний сусід до всього, що відбувається навколо.

Суд визнав чоловіків винуватими у вчиненні порушення недоторканності житла, кримінальна відповідальність за яке передбачена, зокрема, ч. 1 ст. 162 Кримінального кодексу України.

Сварка з батьками та небажання повертатися у ту ніч додому обернулася для одного із чоловіків реальною мірою покарання. Так, за порушення права на недоторканність житла, гарантованого ст. 30 Конституції України, суд призначив йому покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі. Але враховуючи те, що обвинувачений скоїв кримінальне правопорушення під час іспитового строку за попереднім вироком, визначив йому остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки 6 місяців.

Другому засудженому за вироком призначено покарання 2 роки обмеження волі, з одночасним звільненням від відбування цього покарання з випробуванням строком на 1 рік.