Таврія

Правоохоронці нейтралізували російську агентуру, яка займалась підготовкою до запуску мобільного центру інформаційних диверсій на півдні України. Про це повідомляє Служба безпеки України, передає Бессарабія.UA.

Основним завданням медіа-центру було масове поширення на території регіону кремлівської пропаганди через спеціально створені Телеграм-канали, додатки онлайн-телебачення і радіомовлення.

Ці ресурси мали використовуватися для виправдовування агресії рф та поширення дезінформації про ситуацію на фронті.

Встановлено, що ворожий проєкт мав діяти під виглядом так званого «медіа-центру «Таврія» та охоплювати аудиторію Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської областей і тимчасово окупованого Криму, та згодом розширити деструктивний контент і на Кіровоградщину.

Як встановлено слідством, до організації інформаційно-підривної діяльності причетні двоє мешканців Києва. Вони потрапили у поле зору спецслужб рф через публічну підтримку агресії проти України.

Один із ворожих агентів на початку вторгнення передавав своєму російському «куратору» інформацію про дислокацію Сил оборони України у Києві, для чого застосовував закриті канали електронного зв’язку.

Новим завданням зловмисника стало розроблення плану створення прокремлівського медіа-центру для розхитування внутрішньополітичної обстановки в Україні, зокрема в її південних регіонах.

З метою реалізації цього проєкту чоловік залучив спільника, який сформував концепцію та алгоритм реалізації проєкту «медіа-центр «Таврія».

За задумом, головний «офіс» і технологічне обладнання медіа-центру мали знаходитись на тимчасово окупованих територіях Криму або Херсону. Згодом такі підпільні осередки мали створити мережу по інших регіонах для вчинення інформдиверсій.

У ході обшуку за місцем мешкання обох фігурантів правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони з доказами злочинних дій.

На цей час одному зі зловмисників повідомлено про підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт стосовно нього скеровано до суду.

Іншому агенту кремля повідомлено про підозру у колабораційній діяльності. Вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.