Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього співробітника МВС України за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Одеську обласну прокуратуру.

За даними слідства, з березня по серпень 2022 року експоліцейський для представників спецслужби держави-окупанта збирав та передавав інформацію щодо соціально-політичної обстановки в Україні та сил правопорядку і безпеки України.

Так, колишній правоохоронець збирав відомості щодо співробітників Служби безпеки України як потенційне джерело інформації та з метою створення надалі інформаторської мережі російських спецслужб на території України. Зокрема, він передавав персональні дані колишніх та чинних працівників СБУ: прізвища, дати народження; місця реєстрації (проживання); номери мобільних телефонів; дані щодо родин; фотографії; місця служб, посади та лінії роботи; характеризуючі дані.

Отримані відомості спецслужби держави-агресора намагались використовувати для розвідувально-підривної діяльності проти України.

Наразі за клопотанням прокурора обвинувачений перебуває під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Одеській області за оперативного супроводу співробітників ГВ ЗНД УСБУ в Одеській області.