Зрадник з власної ініціативи вийшов на російську спецслужбу і запропонував свою допомогу у війні проти України. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Службу безпеки України.

Агентом фсб виявився колишній правоохоронець, який надав письмове зобов’язання про негласну співпрацю на користь країни-агресора. Одночасно він написав заяву на ім’я міністра мвс рф, в якій просить розглянути його кандидатуру на керівну посаду в «управлінні економічної безпеки та протидії корупції в Одеській області», у разі захоплення регіону.

За вказівкою представників російської спецслужби він збирав відомості про місця базування підрозділів Збройних сил України та Держприкордонслужби в Одеській та Миколаївській областях. Зокрема, у «зоні особливої уваги» ворога була інформація про новостворений добровольчий батальйон ЗСУ під назвою «Чорноморська січ».

Для збору розвідданих російський агент записався на співбесіду до керівництва добробату під виглядом вступу до лав підрозділу.

«Під прикриттям» цієї легенди він проводив приховану фотофіксацію місця дислокації військового формування та вивчав психотип командира для спроби його подальшого вербування.

Крім того, встановлено, що після ракетних ударів по обласному центру російський агент виходив на місцевість для фіксації наслідків та коригування повторних повітряних атак.

Зрадника затримано під час виконання ним розвідувального завдання. Під час обшуку у нього виявлено та вилучено мобільний телефон із доказами комунікації з агресором.

Правоохоронці повідомили чоловіку про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України та, на підставі ухвали суду про обрання запобіжного заходу, помістили під варту.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.