Межигір'я

Обвинувальний акт стосовно колишнього президента України віктора януковича та його сина, звинувачених у незаконному заволодінні резиденцією «Межигір’я», скеровано до суду. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, передає Бессарабія.UA.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2002-2013 роках колишній президент спільно зі своїм сином, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно заволодів земельною ділянкою на території Вишгородського району Київської області та комплексом споруд, які розташовані на цій ділянці, а саме комплексом відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я» та будинком у с. Нові Петрівці.

Внаслідок протиправних дій фігурантів державі завдано збитків, що перевищують 540 млн гривень.

Дії колишнього президента кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі), ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) Кримінального кодексу України, його сина — за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Вищий антикорупційний суд України 25 серпня 2021 року надав дозвіл  на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) щодо колишнього президента України та його сина, які вже 7 років переховуються на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором. Саме це рішення суду надало можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваних та скерувати справу до суду.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.