одеська митниця

Правоохоронцями в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні, яке розпочато за фактом незаконних оборудок на Одеської митниці, завершено облік прихованих від розмитнення товарів. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Державне бюро розслідувань.

За попередніми оцінками, вартість товару складає щонайменше 1,5 млрд гривень.

Нагадаємо, 18 жовтня правоохоронними органами на Одеській митниці  виявлено та зафіксовано 133 контейнери з товарами, термін розмитнення яких сплив.

Під час обшуків на території контейнерних терміналів знайшли гелікоптер, елітні автомобілі, техніку, величезні партії взуття, у тому числі брендового, будівельні матеріали та устаткування, про що Бессарабія.UA повідомляла раніше.

«Впродовж тривалого часу посадовці митниці не вжили жодних заходів щодо передачі виявленого товару уповноваженим органам для їх реалізації та направлення коштів у дохід держави. Ймовірно, йдеться про схему ухиляння від сплати податків, що призводить до втрати бюджетом значних коштів», – зазначили у Бюро.

Документи на виявлені товари відсутні, як і відомості щодо більшості їхніх власників. Однак деякі підприємці, дізнавшись про обшуки та відреагувавши на заклик правоохоронців, виявили бажання повернути товар, сплативши відповідні штрафні санкції та митні збори.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають. Зокрема, буде дана правова оцінка діям посадовців митниці, які в умовах повномасштабної агресії росії проти України не вжили жодних заходів для своєчасного наповнення бюджету.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.