СБУ

В Одесі ліквідована агентурна група спецслужб російської федерації, завданням якою було проведення підривної діяльності на території регіону. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Службу безпеки України.

Агенти рф виконували наступні завдання окупантів:

  • збирали інформацію щодо співробітників правоохоронних органів, проукраїнських активістів та учасників АТО для формування так званих «списків зачистки», якби росіянам вдалося захопити область;
  • проводили провокаційні акції та спеціальні інформаційні операції про нібито підтримку одеситами «руского міра»;
  • купували зброю та супутні товари для російських ДРГ, які планували «закинути» у місто.

Зокрема, 22 серпня російські поплічники провели провокаційну акцію в Одесі до дня державного прапора рф: вивісили ворожий триколор із надписом «Одесса – русский город» і передали ці фото для російських ЗМІ.

Наступна акція планувалася на 7 жовтня – «привітання путіна з днем народження». Агенти повинні були створити картинку нібито українська Одеса щиро вітає президента рф.

Це завдання, у тому числі підготовка «матеріально-військової бази» для потенційних груп ДРГ, потребувало значних коштів.

Як зазначають у правоохоронному відомстві, російські агенти намагалися викрасти одного з місцевих проукраїнських бізнесменів, за якого планували вимагати викуп. Зрадники збиралися утримувати чоловіка у підвалі за допомогою наркотиків, і під загрозою фізичного насильства примусити його переоформити нерухомість і віддати інші цінні речі.

Правоохоронці спрацювали на випередження – зловмисників затримано під час спроби викрадення бізнесмена.

Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за трьома статтями Кримінального кодексу України:

– ч. 2 ст. 111 (державна зрада);

– ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

– ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Наразі правоохоронці готують повідомлення про підозру та здійснюють невідкладні слідчо-оперативні дії для встановлення і притягнення до відповідальності усіх причетних осіб.