незаконна рибалка

Чоловік був затриманий на світанку 30 серпня минулого року працівниками з охорони навколишнього природного середовища за незаконний вилов риби у ландшафтному заказнику загальнодержавного значення «Озеро Ялпуг» поблизу с. Плавні Ізмаїльського району Одещини. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

На човні типу плоскодонка він умисно здійснював лов риби на території заказника забороненими знаряддями рибного лову – сіткою лісковою у кількості 14 одиниць. На момент затримання улов правопорушника склав: карась – 102 шт., лящ 31 шт., судак 13 шт., товстолоб 1 шт., щука 1 шт., окунь – 7 шт.

Внаслідок незаконного вилову біоресурсів на озері Ялпуг, громадянином України завдано суттєвої шкоди державі у розмірі 288 252 (двісті вісімдесят вісім тисяч двісті п`ятдесят дві) грн.

За даним фактом правоохоронці притягнули чоловіка до кримінальної відповідальності, скерувавши відносно нього до суду обвинувальний акт за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України.

Ренійський районний суд Одеської області у п’ятницю, 24 березня 2023 року, ухвалив вирок та визнав обвинуваченого винним у скоєнні інкримінованого йому правопорушення, призначивши покарання у виді обмеження волі строком на 1 (один) рік. Одночасно суд застосував до осудженого вимоги ст. 75 КК України, звільнивши його від відбування призначеного покарання з іспитовим строком – 1 (один) рік, та поклав відповідні обов’язки під час проходження іспитового строку.

Крім того, суд задовольнив позов прокурора про стягнення із засудженого суми заподіяної ним державі збитків у розмірі 288 252 грн, а також застосував спеціальну конфіскацію – примусове безоплатне вилучення у власність держави знарядь лову – ліскові сітки та дерев`яний човен.

Таким чином, перевага аматорській рибалці з елементами незаконного лову обійшлася чоловікові кримінальним покаранням та матеріальними втратами.