6830 тонн кукурудзи вартістю понад 45 млн грн прямували з України до Угорщини. Але під час перевірки дотримання законодавства при вивезенні цієї продукції у працівників митниці виникли сумніви щодо вірогідності реєстраційних даних покупця. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Державну митну службу України.

Одержувачем сільськогосподарської культури у поданих на перевірку документах значилась відповідна Угорська компанія, відносно реєстраційних документів якої й виникли сумніви. З метою встановлення актуальних реєстраційних даних митниками був направлений запит до країни імпорту вказаної агропродукції.

З відповіді митних органів Угорщини стало зрозуміло, що компанія-покупець за рішенням суду перебуває у стані примусової ліквідації та не може здійснювати фінансово-господарську діяльність.

За виявленим фактом відносно керівника української компанії-експортера складено протоколи про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України, а саме – переміщення товарів загальною вартістю 45,96 млн гривень через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо одержувача товару.

«Наразі митницею проводяться перевірки щодо інших експортно-імпортних операцій із сільськогосподарською продукцією, де сторонами контракту є згадані угорська та українська компанії», – повідомили у державному відомстві.