Правоохоронцями викрито протиправну діяльність службових осіб державного акціонерного банку «Укргазбанк», яка призвела до збитків у сумі понад 206 млн гривень. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Встановлено, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито бувши «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Досудовим розслідуванням встановлено, що впродовж 2014 – 2019 років за зазначеною схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень.

На сьогодні у вказаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 5 основним фігурантам даного злочину, серед яких чинний Голова Національного банку України, колишні та чинні високопосадовці банківських установ.

Дії учасників організованої групи кваліфіковано за ознаками ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Разом з тим, у Спецантикорупційній прокуратурі підкреслили, що факти викладені у повідомленні про підозру не стосуються періоду перебування чинного Голови НБУ на посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.  В його межах буде надано належну правову оцінку діям усіх причетних до вчинення вказаного злочину осіб.