Сапфір

Члени екіпажу судна «Сапфір», яке у лютому захопили росіяни біля острова Зміїний, звернулися до Європейського суду з прав людини. Про це повідомляє USM.

Троє військових капеланів, лікар та ще одна цивільна людина, які входили до екіпажу рятувального судна «Сапфір» і були у полоні росіян, звернулися до Європейського суду з прав людини. Заяви вже направили до Страсбурга.

За словами адвокатки членів екіпажу Юлії Лісової, у заявах йдеться про порушення прав на свободу, на зв’язок з родиною, тобто на приватне життя, на свободу від катувань і жорсткого поводження, а також права власності.

«Наразі суд має вирішити, чи візьметься за розгляд скарги. Далі нам необхідно запастись терпінням і чекати, що справу почнуть розглядати. Це буде, на жаль, не швидко. Можливо рік, два, три чи більше. Але це треба було зробити: продемонструвати чергові порушення з боку росії», — підкреслила Юлія Лісова.

Як повідомляв USM, 25 лютого Україна направила рятувальне судно «Сапфір» на острів Зміїний, щоб евакуювати тіла 13 начебто загиблих українських прикордонників. Наступного дня з’явилася інформація, що судно взяли під варту російські кораблі й відігнали до Севастополя.

Екіпаж рятувального судна повернувся до України 25 березня у рамках першого обміну полоненими.