немовля

Молодій мешканці міста Подільськ Одеської області правоохоронці повідомили про підозру у злісному невиконанні обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на пресслужбу ГУНП в Одеській області.

У поле зору поліцейських 28-річна подільчанка потрапила у травні поточного року, коли її молодша донька, якій не виповнилося навіть місяця від дня народження, потрапила до лікарні з тілесними ушкодженнями.

За словами жінки, дівчинка травмувалася випадково. Тоді на громадянку поліцейські склали адміністративний протокол за частиною 1 статті 184 (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення, а сім’я потрапила під опіку соціальних служб.

Другий випадок проблем зі здоров’ям маленької був виявлений під час патронатного візиту медсестрою – тримісячна дівчинка відмовлялася від води та їжі. Мати цьому не надала значення і за допомогою не звернулася. Медпрацівниця викликала «швидку», поліцейських та представників соціальних служб. Дитину госпіталізували до лікарні, де у неї діагностували травму голови, яка спровокувала ускладнення від раніше перенесеної травми.

Повторний випадок травмування дитини став підставою для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань  відомостей за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 166 (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування) Кримінального кодексу України.

Слідством встановлено, що жінка не приділяла належної уваги дитині, через неналежний догляд дівчинка двічі травмувалася, але мати самостійно до медичного закладу для надання медичної допомоги дитині не зверталася. Такі дії громадянки спричинили тяжкі наслідки у вигляді заподіяння суттєвої шкоди здоров’ю дитини.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт скеровано до суду.

Дівчинку разом зі старшою дворічною сестричкою із сім’ї тимчасово вилучили у встановленому законом порядку, діти перебувають у спеціалізованій державній установі. Їхню подальшу долю вирішуватимуть служба у справах дітей та суд.

Горе-матері загрожує обмеження чи позбавлення волі строком від двох до п’яти років.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.