посадовці ОВА

На Одещині ліквідовано масштабну схему розкрадання державних коштів, виділених на закупівлю товарів гуманітарного та військового призначення, до якої причетні посадові особи Одеської ОВА. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на пресслужбу Головного управління Нацполіції в Одеській області.

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України «Про забезпечення нагальних потреб населення в умовах воєнного стану» на закупівлю продуктів на потреби населення Одещини було виділено 500 млн грн, а на закупівлю спеціального спорядження і військового обмундирування для підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань територіальної громади Одеси – понад 106 млн грн.

Слідством встановлено, що замість того, аби спрямувати виділені Урядом України кошти на потреби місцевого населення та військових, посадовці Одеської обласної військової адміністрації розробили схему їх привласнення: товари купували за цінами, які значно вищі за ринкові, а отриману різницю розподіляли між всіма учасниками оборудки.

Лише за одним укладеним у квітні 2022 року з підконтрольним господарським товариством договором на закупівлю продуктів на 40 мільйонів гривень різниця у вартості сягнула семи мільйонів гривень.

Серед фігурантів – колишній заступник голови Одеської обласної військової адміністрації, начальник одного з департаментів (депутат Одеської обласної ради) та начальник відділу ОВА. Їм оголошено про підозру за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Сьогодні, 2 лютого, проведено санкціоновані обшуки в службових приміщеннях Одеської обласної військової адміністрації та за місцями мешкання фігурантів.

Протиправні дії посадовців кваліфіковано за ознаками ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Сума привласнених бюджетних коштів може бути в рази більша, ніж та, що встановлена правоохоронцями на даний час, тому досудове розслідування триває. Правоохоронці збирають докази противної діяльності фігурантів, встановлюють їх можливих спільників та остаточну суму завданих державі збитків.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.