підроблене посвідчення водія

Ізмаїльські поліцейські викрили чергового зловмисника на автодорозі Одеса – Рені за кермом вантажного автомобіля з напівпричепом. Під час перевірки документів чоловік надав правоохоронцям посвідчення водія, в якому вони відразу виявили ознаки підробки. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ГУНП в Одеській області.

На місце виявлення правопорушення була викликана слідчо-оперативна група. У водія вилучено посвідчення, яке направили на експертне дослідження. Згідно з висновком експерта, документ не відповідає встановленому зразку аналогічного бланка оригінального документа, що перебуває в офіційному обігу на території України, тобто сфальсифікований.

Встановлено, що 36-річний одесит отримавши пропозицію сісти за кермо вантажівки, вирішив придбати фальшивий документ через Інтернет-мережу, аби не гаяти час на навчання. Передавши незнайомцю свої персональні дані, громадянин заплатив за підроблені права 11 тисяч гривень.

Жителю Одеси висунуто обвинувачення в пособництві у підробленні посвідчення водія з метою його використання (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України), а також у використанні завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 ККУ).

Чоловіку загрожує покарання штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 17000 гривень) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Матеріали щодо особи, яка виготовила підроблений документ, виділено в окреме провадження, досудове розслідування у якому триває.