Верховний Суд України підтвердив законність вироку суду, ухваленого відносно судді Господарського суду Одеської області. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

7 грудня 2022 року Касаційний кримінальний суд Верховного Суду постановив залишити в силі вирок Вищого антикорупційного суду від 07.10.2020 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 19.02.2021 року, якими суддю Господарського суду Одеської області Павла Меденцева визнано винуватим в одержанні 570 тис. гривень неправомірної вигоди.

Павло Меденцев є сином колишнього заступника прокурора Одеської області Анатолія Меденцева.

Суддю звинуватили у здирництві та отриманні у квітні 2014 року 570 тис. гривень неправомірної вигоди від директора приватного підприємства за задоволення позовних вимог у господарській справі, яка перебувала у нього на розгляді.

У червні 2015 року Верховна Рада України дозволила затримати та заарештувати Павла Меденцева, який перебував у бігах і оголошений у розшук.

Верховний Суд України заслухавши доводи сторін, підтримав позицію прокурора САП та відмовив стороні захисту у задоволенні їхніх касаційних скарг.

Таким чином, Верховний Суд України погодився з рішеннями попередніх судових інстанцій у кримінальному провадженні відносно екссудді Господарського суду Одеської області.

Павла Меденцева визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 368 КК України (в редакції на час вчинення злочину) та йому призначено покарання у виді 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.