Сьогодні, 30 листопада, в Одесі та області знову проводитимуться вимушені екстрені відключення поза графіком. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ДТЕК.

Внаслідок стрімкого зростання дефіциту потужності застосовуються аварійні відключення по всій території України.

Причиною збільшення дефіциту потужності стали аварійні відключення  блоків на кількох електростанціях. Водночас споживання продовжує зростати через погіршення погодних умов. Наразі дефіцит потужності близько 30%.

«Ситуація складна, є дефіцит електроенергії. Але навіть при дефіциті в енергосистемі 30%, витратах мережі та першочерговому заживленні критичної інфраструктури, в кожній області залишається 50-60% на покриття потреб населення. Цього достатньо, щоб рівномірно розподілити навантаження вимушених відключень між усіма споживачами, щоб у людей вмикали світло принаймні на 5-6 годин на день», – прокоментував ситуацію Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду.

Також Прем’єр-міністр закликав місцеву владу пояснити українцям, чому деякі будинки не відключають, з яких причин і з якими об’єктами критичними інфраструктури вони пов’язані.

«Не допустимо, щоб в одних будинках не було по 20-30 годин, а інколи і 40 годин, тоді як інші залишаються зі світлом цілодобово. Це питання справедливості» – зазначив Прем’єр-міністр.