Турецька електроенергетична компанія Karpowership веде перемовини про відправлення до України суден-електростанцій для постачання електроенергії до енергетичної інфраструктури. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Порти України.

«Обговорюємо з керівництвом Одеської області та компанією «Укренерго» розміщення поряд з Одесою трьох суден-електростанцій загальною потужністю 300 мВт», — заявила Зейнеп Харезі, член правління Karpowership, яка відповідає за комерційні операції.

Зазначається, що це дало б можливість забезпечити електроенергією до 1 млн абонентів.

Крім комерційних і технічних параметрів, сторонам потрібно владнати питання безпеки суден. Харезі вважає: як і у випадку з Чорноморською зерновою ініціативою, для цього може знадобитися посередництво ООН.

«Залежно від потреб і погоджень, ми могли б зробити це до кінця року. Судна готові, і ми можемо розгорнути їх за три тижні», — сказала вона.

Україна, яка ще донедавна була нетто-експортером електроенергії, зараз відчуває її гострий дефіцит внаслідок російської агресії. Найбільша атомна станція України окупована і не генерує енергію, а всі великі теплові та гідроелектростанції на вільній території пошкоджені ракетами тією чи іншою мірою.