графік відключень світла

Від українців надходить безліч обґрунтованих скарг на недотримання графіків відключення. Зважаючи на таку ситуацію, керівниками міністерства енергетики було прийняте відповідне рішення. Про це повідомляє Бессарабия.UA з посиланням на Міністерство енергетики України.

Нещодавно відбулась нарада у голови відомства Германа Галущенка за участю заступника керівника Офісу президента України Ростислава Шурми, голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, керівництва Держенергонагляду, НЕК «Укренерго», операторів систем розподілу.

За словами Германа Галущенка, при відключенні електроенергії оператор системи розподілу (ОСР) має керуватися справедливим підходом, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність.

У свою чергу заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма зазначив, що дотримання справедливості при постачанні електроенергії споживачам – це питання національної безпеки, тож воно контролюється на найвищому рівні держави.

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський наголосив, що комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.

Крім того регулятор отримує значну частину скарг на неналежну комунікацію ОСР зі споживачами, зокрема недонесення інформації про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків.

Ущаповський зазначив, що ця ситуація терміново має бути виправлена. Також комісія звертає увагу операторів розподільчих мереж на необхідність врахування показників лічильників та застосування коефіцієнту зниження при виставленні рахунків споживачам «за усередненим споживанням» за листопад.

При відключенні електроенергії ОСР має зробити так, щоб всі споживачі перебували у рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній нестимуть персональну відповідальність.

Наостанок зазначимо, що Міненерго звернулось до споживачів з проханням звертатися на гарячу лінію міненерго за несправедливими відключеннями світла, вказуючи адреси, де світло горить цілодобово, а де, навпаки, днями  й ночами люди знаходяться без електрики.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.