моряки дія

Отримання кваліфікаційних документів моряків онлайн через портал “Дія” допоможе повністю виключити корупційну складову, від якої страждали моряки протягом багатьох років. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на голову Адміністрації судноплавства Євгенія Ігнатенка.

Деякі моряки вже мали змогу спробувати нову функцію, адже вона була запущена у бета-режимі наприкінці червня. Тестування виявились вдалими, тому відсьогодні скористатися новими послугами зможуть всі моряки.

Кваліфікаційні документи, які можна оформити через портал “Дія”:

  • дипломи та підтвердження до дипломів капітана, старшого помічника капітана, вахтовго помічника капітана, радіооператора (загальний/обмежений), старшого механіка, другий механік суден з головними двигунами будь-якої потужності, вахтового механіка”;
  • свідоцтва фахівця з підготовки за розширеною програмою для здійснення вантажних операцій на нафтових танкерах, на танкерах-газовозах, на танкерах-хімовозах, а також свідоцтво фахівця про проходження початкової підготовки для здійснення вантажних операцій на нафтових танкерах та танкерах-хімовозах та на танкерах-газовозах.

Наразі перелік не є вичерпним, до нього увійшли ті звання та кваліфікаційні документи, котрі були відтестовані та готові для запуску для широкого кола користувачів. При цьому, список буде розширюватись та дуже скоро включатиме всі можливі варіанти.

Також для моряків стало можливим:

  1. Подати заяву на присвоєння або підтвердження звання/кваліфікації та протягом 5 днів отримати рішення Державної кваліфікаційної комісії моряків. Результат розгляду заяви з’явиться в особистому кабінеті та на електронній пошті. Якщо заяву розглянуто позитивно, одразу після підписання кваліфікаційного документа уповноваженою особою Адміністрації судноплавства, електронний образ такого документа з’явиться в особистому кабінеті на порталі “Дія”. Оригінал необхідно отримати в Адміністрації судноплавства, це можливо зробити як особисто, так і через представника.
  2. Записатись на комп’ютерне тестування (CES 6.0) та обрати місце для складання іспиту. Наразі на порталі “Дія” можна вибрати одну з трьох локацій, де моряк бажає пройти комп’ютерне тестування: Польща (м. Варшава), Україна (м. Київ та м. Одеса).
  3. Подати скаргу на відмову в отриманні кваліфікаційних документів.

Щоб скористатися послугами, необхідно зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису та обрати необхідну послугу. Після чого, необхідно заповнити онлайн-заяву та завірити її електронним підписом.

Реформа дипломування моряків в Україні стала можливою в результаті прийняття постанови Уряду від 30.12.2022 № 1499 (зі змінами). Основна мета – це приведення сфери дипломування у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема до Міжнародної конвенції ПДНВ 1978 року.

Також важливим компонентом є зручність надання послуг та антикорупційна складова. Так, вплив людського фактора поза системою фактично не можливий, обробка поданих моряком документів проходить електронно співробітниками Адміністрації судноплавства, де кожен крок співробітника фіксується, та аудиторський слід неможливо знищити.