петиция

Петиція набрала понад 27 тис. голосів та була розглянута Президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

18 травня на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України була створена петиція №22/139292-еп щодо «Скасування заборони виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років та запровадження пріоритету призову під час мобілізації добровольців».

Зазначимо, що українські чоловіки доклали багато зусиль на боротьбу за право виїжджати за кордон та працювати. Але все закінчується перекладанням відповіді на інші комітети та міністерства.

10 червня була надана відповідь на петицію, в якій Президент України наголосив, що порядок виїзду у період воєнного стану визначає Кабмін, та доручив прем’єр-міністру України Денису Шмигалю опрацювати поставлені в петиції питання.

«Я звернувся до прем’єр-міністра з проханням комплексно опрацювати озвучені в петиції пропозиції, звернувши особливу увагу на дотримання конституційних прав громадян, запобігання та виявлення можливих правопорушень, пов’язаних із корупцією, зокрема серед співробітників прикордонних пунктів пропуску та територіальних центрів комплектування й соціальної підтримки. Щодо результатів розгляду порушених питань автора петиції буде проінформовано», — відповів Зеленський.

Нагадаємо, що в українських моряків також триває боротьба за виїзд за кордон. На сайті опублікована петиція  щодо надання особливого статусу громадянам України, які є працівниками морського транспорту (морякам), у тому числі морякам внутрішніх вод, на перетин державного кордону України в період проведення загальної мобілізації. Петицію підписали 5466 осіб. Збір підписів триває.

Боротьба продовжується вже третій місяць, але відповіді та дозволу немає.