Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

типографія

Багатостраждальна історична будівля у серці Ізмаїла невдовзі відкриє свої двері для мешканців міста, але вже не як типографія, а як торговий центр. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Ця будівля вважається культурною спадщиною обласного значення. Більш ніж півстоліття – з 1944 року – там знаходилася друкарня, яка за рішенням виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради 4 травня 1995 року набула статус комунального підприємства.

7 квітня 2019 року будівлю було виставлено на торги через майданчик Prozorro. За неї просили суму 7 053 800 грн, це без ПДВ (з ПДВ – 8 464 560 грн). У документах обумовлюються особливі умови, які покупець зобов’язаний дотриматись, оскільки будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. До 2 травня її ніхто не купив, тому сума впала на 50%.

Після цього об’єкт неодноразово виставляли на аукціон, однак бажаючих стати власником історичної пам’ятки так і не знаходилося.  На пошуки покупця в Ізмаїльської міськради пішло понад півтора року. Врешті-решт у серпні 2020 року будівлю придбав підприємець Дмитро Георгійович Желяпов, уродженець села Утконосівка за 5 млн 527 тис. грн (сума з НДС становила 6 млн 632 тис. 400 грн).

З часів продажу до сьогоднішнього дня будівля колишньої типографії стала майже невпізнаною – зовні зроблено ремонт «під старовину», який, до речі, оцінили не усі мешканці міста. Протягом року місцевих цікавило, що ж буде на цьому місці – чи то ресторан, чи навчальний центр.

Лише вчора, 12 квітня, нам вдалося зазирнути у середину будівлі та побачити, що ж там буде. Отож, це такий собі торговельний центр: низка торговельних майданчиків під оренду, половина з яких вже зайнята, та великий простір під ще один мережевий магазин «Таврія В», вивіска якого вже висить як на тильній стороні будівлі, так й на історичному фасаді, зробленому «під старовину».

Усі магазини жваво готувалися до відкриття, у «Таврії» вже на полицях можна побачити товари довгого зберігання, а у маленьких крамничках вже вішають полиці та викладають товари. Людей було багато, усі працювали, тому можна припустити, що зовсім скоро двері будівлі відкриються для мешканців Ізмаїла.