Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

Лілія Дорошенко родом з Донецької області, місто Покровськ. Війна змусила її родину шукати прихисток в іншій частині України. Але дівчина не покинула улюблену справу і привезла в Ізмаїл виставку «Я хочу миру. Війна крізь дитинство». Про це повідомляє Бессарабія.UA.

З раннього віку Лілія була спостережливою та допитливою дитиною, виявляла інтерес до образотворчого мистецтва. У 3 роки дівчинка почала займатися бальними танцями. Спочатку відвідувала міський будинок культури, згодом продовжила заняття у донецькому танцювальному колективі «Максимум». Численні поїздки та конкурси розвинули силу волі, витривалість, організованість.

2014 року розпочались воєнні дії на Донбасі – поїздки до Донецька стали неможливими, і заняття довелось припинити. З цієї нелегкої ситуації розпочався новий творчий шлях Лілії Дорошенко, який змінив її життя, мислення та плани на майбутнє. Талановита дівчина знайшла відраду у живописі – на той час це стало емоційною необхідністю та своєрідною терапією. Лілія, не маючи ні художньої освіти, ні фахових викладачів, вчилася малювати самотужки. Взявши до рук пензля, самостійно навчилася змішувати олійні фарби, вимальовувати фон, читала багато літератури. Цінні поради дівчинка отримала від перших наставників – художників М. Калашника та В. Чорного, які відкрили їй секрети живопису та композиції.

З того часу талановита художниця створила понад 150 картин олійними фарбами. Її творчий доробок включає і пейзажі, написані з натури, і портрети, і натюрморти. Багато робіт виконала у графічному планшеті, олівцем. Живописною трилогією «Дітям Донбасу присвячується» художниця зобразила переживання, емоційний стан дітей, які стали свідками війни. Одна з картин трилогії «Врятуй і збережи» принесла перемогу у Міжнародному дитячо-молодіжному фестивалі «Литовська феєрія».

Лілія Дорошенко – переможниця чотирьох міжнародних конкурсів у Литві, Естонії, Словацькій Республіці, Італії. Персональні виставки художниці з Покровська проходили у рідному місті, Одесі, Львові, а також у Верховній Раді у Києві. Дві роботи було відібрано для виставки у Міністерстві культури України і посольстві Турції, картину «Потяг» – у посольстві Латвії.

У 2017 році з ініціативи Лілії Дорошенко у рамках акції «За мир і щастя в Україні» був зібраний «портрет» країни – картина з 27 окремих пазлів у формі обрисів кожної області. Полотно отримало сертифікат національного рекордсмена як картина, намальована олійними фарбами найбільшою кількістю людей. Продовженням акції став проєкт «Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну», коли полотно презентувалось у всіх обласних центрах.

За проведення мистецьких заходів художницю представили до нагородження грамотою Верховної Ради України і подарували Лілії іменний годинник від голови Верховної Ради України.

Персональна виставка Лілії Дорошенко «Я хочу миру. Війна крізь дитинство» відбудеться 28 липня у Картинній галереї міста.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.