Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

Сполучені Штати Америки заснували Ініціативу стійкості сільського господарства (AGRI) на суму $ 100 млн для допомоги українському агросектору на тлі загострення глобальної продовольчої кризи, посиленої війною путіна проти України. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України за посиланням на сайт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), передає Бессарабія.UA.

Дана Ініціатива буде спрямована на забезпечення безперервного виробництва сільськогосподарської продукції в Україні до 2023 року, а також вирішення нагальних питань із експортом.

Українські фермери отримають ширший і полегшений доступ до фінансування, а також до забезпечення пальним, добривами та пестицидами, засобами захисту рослин, насінням, обладнанням.

Крім того, «AGRI-Україна» розширить можливості українських агропідприємств із сушіння, тимчасового зберігання та перероблення с/г продукції.

В Мінагрополітики сподіваються, що ця Ініціатива дасть змогу вирішити три важливі питання:

  • зберігання та експорту зерна;
  • фінансової спроможності фермерів;
  • розвитку садівництва і тепличного господарства.

Зі слів Адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку Саманти Пауер, мета програми полягає в тому, щоб «допомогти фермерам стати на ноги та відновити сектор АПК».

Агентство США з міжнародного розвитку прагне також залучити додаткові $ 150 млн до фонду програми «AGRI-Україна» від інших донорів та приватного сектору, щоб загалом зібрати $ 250 млн.