Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

Пам’ятна монета Сили спеціальних операцій Збройних Сил України

Сьогодні, 22 липня, Національний Банк України вводить в обіг монету номіналом 10 гривень, присвячену окремому роду сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Про це інформує Бессарабія.UA за посиланням на Національний банк України.

На аверсі монети розміщено емблема Сил спеціальних операцій ЗСУ, малий Державний Герб України та написи: угорі – УКРАЇНА, унизу – номінал та рік карбування монети 2022.

На реверсі монети розміщено символічну композицію: на тлі абрису образу Святослава Хороброго з мечем та щитом зображено бійця Сил спеціальних операцій ЗСУ, по колу напис — СИЛИ СПЕЦІАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ.

Монета виконана зі сплаву на основі цинку. Її маса — 12.4 г. Тираж складає 1 млн штук.

Присвячуючи випуск монети Силам спеціальних операцій Збройних сил України, в Національному Банку підкреслили, що частини Сил спецоперацій ЗСУ «комплектуються висококваліфікованими фахівцями, здатними виконувати складні, небезпечні, інколи політично чутливі операції у сферах розвідки, захисту життя громадян та об’єктів держвласності за межами України, боротьби з незаконним обігом зброї, тероризмом і піратством, організації та підтримання дій руху опору, безпеки морського судноплавства, міжнародного військового співробітництва тощо.

Гаслом Сил спеціальних операцій ЗСУ обрано бойове гасло Святослава Хороброго “Іду на ви!”, яке в сучасних реаліях стало символом звитяги, мужності та шляхетності воїнів, готових боронити Батьківщину».

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.