Завідувачка відділення КНП «Одеський обласний центр психічного здоров’я» налагодила корупційну схему з одержання хабарів від громадян, які підлягають мобілізації, за госпіталізацію їх родичів та отримання групи інвалідності. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на ГУНП в Одеській області.

За 1500 доларів США та 8000 гривень лікарка пообіцяла військовозобов’язаному чоловіку взяти на лікування його 84-річного дідуся та посприяти в отриманні останнім групи інвалідності. Надалі це б слугувало чоловікові підставою для відстрочки від призову на військову службу у зв’язку з доглядом за близькою особою – інвалідом.

Зловмисницю затримали на робочому місці під час отримання обумовленої суми та передачі обіцяних документів.

Під час санкціонованого обшуку в службовому кабінеті заввідділу правоохоронці вилучили кошти, банківські картки, «чорнові записи» та документацію, що має інтерес для слідства.

Посадовиці КНП «Одеський обласний центр психічного здоров’я» Одеської облради повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Наразі вирішуються питання щодо обрання підозрюваної запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

Правопорушниці загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Наразі вирішуються питання щодо обрання запобіжного заходу медпрацівниці  та відсторонення від займаної посади.

Правоохоронці перевіряють й інші факти оформлення груп інвалідності за цією схемою.