Учасники АТО Татарбунарського району в минулому році звернулися до міської ради з пропозицією встановити в місті пам'ятник побратимам, які загинули на Сході, захищаючи країну. Також атовці запропонували міській раді оголосити конкурс на виготовлення пам'ятника за ескізом, підготовленим місцевим художником Володимиром Горбатюком.

За попередніми підрахунками влади, виготовлення та встановлення монумента обійшлися б в 200 тисяч гривень, яких в бюджеті на той момент не виявилося.

«Нацкорпус» абсолютно безкоштовно запропонував  ГО «Варта Татарбунарщини» , до якої входять учасники АТО, капелани та волонтери,  готовий  монумент.  Хлопці довго не думали і погодилися прийняти  дар.

Встановити цей пам'ятник і облаштувати навколо нього територію учасники АТО вирішили самостійно. Від міської влади вони отримали тільки дозвіл і погодження місця розміщення — парк Пам'яті.

Своїми руками хлопці підготували основу для монумента і поклали тротуарну плитку навколо неї. Слід зазначити, що всі витрати атовці  готові були взяти на себе, прийнявши рішення відмовитися від бюджетних або якихось «партійних» грошей. Місцевий підприємець, який є власником одного з будівельних магазинів, безкоштовно надав усі необхідні будівельні матеріали і  транспорт для їх перевезення.

На сьогоднішній день пам'ятник встановлено і майданчик навколо нього також облаштована. Урочисте відкриття меморіалу захисникам, які віддали життя за Україну відбудеться 8 травня об 11.00.