Очікується, що найближчим часом близько 35 громадян України, утримуваних Росією, прибудуть на батьківщину. Офіційні коментарі з обох боків відсутні, повідомляє DW.

На військовій базі в Борисполі зранку у суботу, 7 вересня, приземлився російський літак Ту-204-300, на якому, ймовірно, призначених для обміну між Україною і РФ російських громадян доставлять на батьківщину. Незадовго до цього в московському аеропорту «Внуково» приземлився літак з державною символікою України — на ньому, як очікується, до України доставлять українців, які утримувалися Росією.

Раніше два великі автобуси в супроводі поліції і спецслужб приїхали до аеропорту «Внуково» у Москві з московського СІЗО «Лефортово». В них, ймовірно, перебували українці-учасники обміну утримуваними між Україною і РФ, повідомляє російська агенція «Інтерфакс» українській стороні», — цитує агентство адвоката.

У свою чергу, керівник групи адвокатів Микола Полозов у коментарі агенції підтвердив, що українські військовополонені моряки покинули СІЗО «Лефортово». «За моїми даними, моряки вже покинули слідчий ізолятор. Вважаю, що їх повезли в аеропорт для видачі».

Повідомлялося, що обмін утримуваними повинен пройти за формулою «35 на 35». Однак, за даними джерела «Інтерфакс», в списки можуть внести корективи. 

Нагадаємо, 6 вересня адвокат засуджених в Україні росіян Валентин Рибін повідомив про помилування 12 осіб. За його даними, їх привезли з місць відбування покарання та готують до обміну.

5 вересня президент Росії Володимир Путін анонсував «масштабний» обмін утримуваними під вартою особами між Росією і Україною. Два тижні тому Володимир Зеленський наголосив, що особисто працює над питанням обміну полоненими. До того російські ЗМІ повідомляли з посиланням на власні джерела, що Україна та Росія вже попередньо домовилися про обмін утримуваних осіб.