Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

топал болград

Сьогодні, 21 червня, у місті Рені пройшло прощання з Героєм, який загинув під час запеклих боїв за Маріуполь. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Через оточення міста російськими загарбниками та постійні обстріли жилих кварталів Маріуполя, вивозити загиблих у бою воїнів не було змоги, тому місцеві жителі ховали їх самостійно у братських могилах. Так вийшло і зі Станіславом.

Його було поховано в одному із дворів оточеного окупантами міста місцевими жителями. Одна з жінок передбачливо залишила документи загиблого юнака у себе і розповсюдила інформацію у соцмережі – так батьки дізналися про загибель сина.

За допомогою Червоного Хреста батькам вдалося досягти в окупованому місті ексгумації тіла, яке було доставлено до Києва. За аналізом ДНК та татуювань, які були у хлопця, вдалося встановити особу загиблого.

Він міг бути похований у братській могилі, проте батьки наполягли на тому, щоб Станіслав знайшов спокій у місті, де народився та виріс – у Рені.

Тому сьогодні,  його поховали на рідній землі, де його душа знайде спокій.

Віддати шану Герою прийшли рідні, друзі, однокласники, небайдужі мешканці громади та представники влади. Зі сльозами на очах вони проводжали в останню дорогу, утворивши «живий коридор» пам’яті та приклонивши коліна та  низько схиливши голови.

Похоронна процесія пройшла повз Ренійську школу №1, яку два роки тому закінчив Станіслав. Для нього пролунав останній дзвінок.

Потім процесія рушила вулицею Вокзальною – до будинків, де жив Станіслав, там з ним попрощалися сусіди.

Відспівування загиблого воїна у Свято-Вознесенському соборі відбулося о 12 годині дня.

Героя поховано на новому цвинтарі з військовими почестями.

Схиляємо коліна перед нашим юним Героєм, який загинув, захищаючи свою Батьківщину.