У відомої литовської художниці Беати Куркуль є картина, на якій зображені медики з янгольськими крилами, які рятують життя військовому. Цей символізм притаманний нашому сьогоденню, адже прикордонники разом з армійцями дають гідну відсіч ворогу, а медичні фахівці в складі цих підрозділів завжди готові надати медичну допомогу. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Ізмаїльський прикордонний загін.

Сьогодні охоронці державного кордону, які мають медичну освіту та працюють за цим фахом відзначають День медичного працівника України. В Ізмаїльському загоні функціонує служба охорони здоров’я, а в кожному його підрозділі — фельдшерські пункти.

Головним завданням лікарів та фельдшерів загону – це збереження життя та здоров’я військовослужбовців, медичне забезпечення підрозділів, профілактика захворюваності, проведення планових оглядів тощо. Медичний фахівець присутній на бойових стрільбах, здачі нормативів з фізичної підготовки, і навіть при перевірці якості їжі, що видається особовому складу.

Нині вони разом з відділом підготовки персоналу навчають військовослужбовців тактичної медицини. Очолює прикордонну медицину в Ізмаїльському загоні капітан медичної служби Меланія Шквира, яка, окрім службового, має неабиякий досвід практичної медицини в цивільних медичних закладах. Під її керівництвом фельдшери на високому рівні виконують завдання медичної служби.

Редакція видання Бессарабія.UA вітає всіх працівників медичних закладів з професійним святом.