У День Незалежності біля пам'ятника Тарасу Шевченку зібралися татарбунарці, які самоорганізувалися, щоб відзначити цю особливу в історії України подію. Серед учасників заходу були учасники АТО, капелан та мешканці міста, які разом з дітьми прийшли з жовто-блакитними та червоно-чорними прапорами і квітами, щоб привітати один одного з 28-ю річницею незалежності України, вшанувати хвилиною мовчання загиблих захисників, помолитися за мир в країні та побути в колі однодумців.

Згодом активісти рушили ходою до пам'ятника загиблим захисникам України, які своїм життям заплатили за її незалежність. Біля монументу учасники заходу поклали квіти, помолилися за загиблих героїх та тих, хто наразі боронить Батьківщину на передовій, а також за воїнів, які повернулися з війни і потребують душевного та тілесного зцілення. Лунали патріотичні гасла та заклики спілкуватися рідною мовою, берегти традиції та культуру пращурів, а також змінювати світ навколо починаючи із себе

Після покладання квітів та виконання гімну учасники бойових дій відвідали кладовище, на якому покояться їх побратими.