Кожного разу, завітавши до виставкових залів Центрального будинку художника Національної спілки художників України, радію, мов дитина: яка ж ти багата, наша рідна земля! Щедра на таланти! І головне, що талановиті митці живуть і працюють, слава богу, не лише у столиці.

28 березня мені пощастило побувати на відкритті персональної виставки чудового художника з Південної Бессарабії Михайла Пейкова «Край, що Бессарабією зветься». Акварелі та різьба по дереву цього митця вражають своєю довершеністю. Які на них зображені неповторні краєвиди! А обличчя у людей які чисті, світлі, осяяні любов’ю до рідного краю!

З інформаційної довідки дізнався, що Михайло Петрович Пейков народився в 1941 році в селі Каракурт Болградського району Одеської області. Малювати любив з дитинства, поступово захоплення переросло в професію. Художник з вдячністю згадує свою вчительку шляхетну Ангеліну Миколаївну Гребенюк, яка не тільки дала йому ази образотворчого мистецтва, просто малювати, а й навчила відчувати побачене. Зрозумівши, що художня творчість – його покликання, митець з юних років йшов до нього, не вагаючись, довіряючи серцю і душевному пориву. У 1978 р. Михайло Петрович закінчує Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова за спеціальністю книжкова графіка.

З сімдесятих років минулого століття Михайло Пейков бере активну участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках. У 1989-1992 рр. його роботи були представлені на міжнародних виставках в Румунії, Чехословаччині, Болгарії. З 1997 року є постійним учасником виставок художників-болгар України в Києві і Одесі. В рідному Ізмаїлі за останні роки пройшли три персональні виставки. Минулого року Михайло Петрович був прийнятий у Національну спілку художників України.

Творчість стала для митця справжнім покликанням. Тематичні картини минулих часів бессарабського краю, сільського життя і нелегкої праці, портрети близьких, пейзажі Придунав’я, барельєфи історичних діячів, вирізані по дереву, об’єднують в собі досягнення національної школи живопису і досвід майстрів класичного реалізму. Всього в двох залах представлено майже півсотні робіт. Використовуючи засоби акварельної графіки, автор знайшов свій стиль, заснований на повазі традицій, який базується на високій майстерності, емоційній сприйнятливості та гармонії.

На відкритті виставки Михайла Пейкова були присутні рідні і знайомі художника, які живуть, навчаються і працюють в столиці. Привітав автора і відвідувачів директор дирекції виставок Центрального будинку художника НСХУ Ігор Волощук. Серед запрошених були відомі поважні гості. Народний артист України, лауреат премії ім. Тараса Шевченка Анатолій Паламаренко під час своєї промови зізнався, що закоханий у дивовижний край – українську Бессарабію з часів своєї молодості. Він отримав на пам’ять від Михайла Петровича спеціально намальовану графічну роботу. В свою чергу відомий державний діяч, колишній міністр палива і енергетики України, в минулому голова Одеської облдержадміністрації Іван Плачков розповів про деякі історичні сторінки рідної Бессарабії, окреслив її переваги і унікальність.

Під час відкриття я теж поспілкувався з автором виставки. Виникла ідея відзняти сюжет про цю чудову працьовиту людину для програми «Мистецька хвиля+» на каналі Ukrvideotravel, що й було зроблено – адже моя відеокамера завжди зі мною. Подивитись відеорозповідь про цікаву людину-митця, яка є гордістю не лише рідного краю, а й всієї України, можна на ресурсі «youtube» за посиланням – Виставка Михайла Пейкова «Край, що Бессарабією зветься». Не пошкодуєте…