Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

вбивство кубей

Сьогодні, 21 квітня, Ізмаїльський міськрайоний суд Одеської області ухвалив вирок, «поставивши крапку» у кровавій трагічній події, яка відбулася у лютому 2020 року у селі Кубей Болградського району Одеської області. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на прокурора Болградської окружної прокуратури Василя Русанжика.

Перед судом за звинуваченням в умисному вбивстві та у незаконному проникненні до житла та іншого володіння особи із застосуванням насильства постав житель сусіднього села Табаки 1983 року народження.

Судовий розгляд кримінального провадження тривав з травня 2020 року.

Як встановлено правоохоронцями та підтверджено у суді, 23 лютого 2020 року біля 04-30 годині обвинувачений, який знаходився у стані алкогольного сп’яніння, будучи озброєний складним ножем, разом зі своїми трьома знайомими, на автомобілі прибув до домоволодіння по вул. Кутузова, 53 в  селі Кубей. Метою приїзду в такий ранній час доби виявилося з’ясування особистих конфліктних відносин з господарем вказаного домоволодіння 1982 року народження, що виниклі між чоловіками на побутовому підґрунті.

Сварка між чоловіками, під час якої був присутній малолітній син господаря домоволодіння, почалася біля калитки.  Чоловік, який приїхав для «з’ясування стосунків», у ході сварки почув на свою адресу слова, які вважав за образливі, наніс удар в обличчя кривдникові. Останній втратив рівновагу та повернувся до нападника боком, намагаючись сховатись та втекти у двір домоволодіння, але це йому не вдалося. «Несподіваний гість», притримуючи господаря домоволодіння за одежу, наніс йому складним ножем, яким він був озброєний, не менш трьох ударів у життєва важливі частини тіла, спричинив три сліпих  колото-різані поранення.

Останнє поранення, хоча і супроводжувалось  зовнішньою і великою внутрішньою крововтратою, дозволила господарю домоволодіння протягом декілька  хвилин зберігати здатність до деяких активних дій. Він намагався сховатися від нападника, у зв’язку з чим забіг у двір домоволодіння, але був переслідуваний чоловіком, який продовжував його бити, штовхати та насильницьким чином затягнув до будинку, протягнувши через кілька житлових кімнат. Саме там, від великої крововтрати, господар будинку впав на підлогу та помер.

Як розповів журналісту редакції Бессарабія.UA прокурор Болградської окружної прокуратури В. Русанжик, причиною конфлікту двох чоловіків став паркан, що огорожує домоволодіння батька дружини чоловіка, що постав перед судом. А точніше, відмова у відшкодуванні витрат чи ремонті паркану, в якій раніше на автомобілі в’їхав загиблий.

У суді сторона захисту стверджувала, що обвинувачений не винний в умисному вбивстві, а лише діяв у рамках самооборони.

Не менш здивувала позиція у суді дружини загиблого, визнаною у справі потерпілої. Вона просила суд виправдати людину, яка позбавила життя її чоловіка. Мовляв, чоловік її бив за життя, а той, що постав перед судом дуже їй помагає у даний час.

Судовий розгляд кримінального провадження тривав з травня 2020 року. Саме позиція потерпілій стала вирішальної при прийнятті рішення судом про залишення без задоволення чергового клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою під час розгляду справи у суді. На той момент обвинувачений перебував під вартою 1 рік 9 місяців.

Ізмаїльський міськрайонний суд дослідивши усі обставини кримінального правопорушення, докази, зібрані під час досудового розслідування, ухвалив обвинувальний вирок, визнавши обвинуваченого винним в інкримінованих йому кримінальних правопорушеннях.

За сукупністю злочинів суд призначив засудженому 12 років позбавлення волі, один рік і 9 місяців із яких він вже відбув, та взяв його під варту в залі суду.

Очевидно, що сторона захисту оскаржуватиме вирок, а чи встоїть він у суді апеляційної інстанції, наша редакція дізнається та розповість згодом.